Виктор Ангелов потпиша за Глорија Бузау

Поранешниот македонски репрезентативец Виктор Ангелов одново ќе игра во Романија откако потпиша за второлигашот Глорија Бузау. Тој има искуство од …

Виктор Ангелов потпиша за Глорија Бузау Прочитај повеќе