Top Sport

Виктор Ангелов потпиша за Глорија Бузау

Поранешниот македонски репрезентативец Виктор Ангелов одново ќе игра во Романија откако потпиша за второлигашот Глорија Бузау.

Тој има искуство од Романија, каде во минатото настапуваше за тимот на Волунтари.

Напаѓачот доаѓа како слободен играч откако ја заврши соработката со Академија Пандев. Договорот На Ангелов со Глорија Бузау е на 1,5 година.

Scroll to Top