Аталанта ќе го менува Папу Гомез со украинската ѕвезда Коваленко

Аталанта очигледно, како што најави тренерот Џанпјеро Гасперини, гледа кон иднината, откако склучиле пред-договор со ѕвездата на Шахтјор Доњецк, Виктор …

Аталанта ќе го менува Папу Гомез со украинската ѕвезда Коваленко Прочитај повеќе