Top Sport

Зеленортски острови

Зелено’ртската Република до реми со Камерун со фантастичен гол со пета!

Фудбалската репрезентација на Зелено’ртската Република (Кабо Верде), најверојатно успеа да се пласира во втората рунда на Африканскиот куп на нации, …

Зелено’ртската Република до реми со Камерун со фантастичен гол со пета! Прочитај повеќе

Не може да ги најдеме на мапа, но денеска ќе играат на Мундијалот во Египет

Малата островска земја во Атлантикот – Зеленортски острови (Cape Verde) вечерва ќе го има својот прв настап на еден ракометен …

Не може да ги најдеме на мапа, но денеска ќе играат на Мундијалот во Египет Прочитај повеќе

Scroll to Top