Top Sport

Жофри Кондогбија

Атлетико го потврди трансферот на Кондогбија

Атлетико Мадрид го официјализираше трансферот на Жофри Кондогбија од Валенсија. „Јорганџиите“ за трансферот издвоија 15.000.000 евра, а Валенсија ќе добие …

Атлетико го потврди трансферот на Кондогбија Прочитај повеќе

Валнесија ќе го откупи договорот на Кондогбија

Жофри Кондогбија, на почетокот на сезоната, направи вистински потег кога реши да замине како позајмен играч во Валенсија. Францускиот репрезентативец …

Валнесија ќе го откупи договорот на Кондогбија Прочитај повеќе

Кондогбија: Интер е бордел, би платил да не играм таму

Жефри Кондогбија дефинитивно не сака да се врати во Милано. Откако Интер го позајми на Валенсија, францускиот фудбалер доживеа „препород“ …

Кондогбија: Интер е бордел, би платил да не играм таму Прочитај повеќе

Кондогбија со бомба за нова победа на Валенсија (видео)

Валенсија го задржа темпото со лидерите во Ла лига, Барселона, откако Жофри Кондогбија повторно стрелаше за најголемото изненадување во шпанската …

Кондогбија со бомба за нова победа на Валенсија (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top