Top Sport

Зион Вилијамсон

Зион Вилијамсон во договорот има клаузула поради која не смее да се здебели!

Новиот максимален договор на Зион Вилијамсон со Њу Орлеанс пеликанс доаѓа со неверојатна клаузула со која газдите се надеваат дека …

Зион Вилијамсон во договорот има клаузула поради која не смее да се здебели! Прочитај повеќе

НБА-драфт: „Новиот Леброн“–Зион Вилијамсон низ солзи и заблагодари на мајка си

Младиот 18-годишен кошаркар од Универзитетот „Дјук“, Зион Вилијамсон синоќа е избран како прв пик на НБА драфтот. Момчето кое има …

НБА-драфт: „Новиот Леброн“–Зион Вилијамсон низ солзи и заблагодари на мајка си Прочитај повеќе

„Најк“ под притисок откако нивните патики го повредија Зион Вилијамсон! (видео)

Денеска се очекува акциите на „Најк“ да доживеат пад на берзата во Њујорк, откако колеџ-кошаркарската ѕвезда Зион Вилијамсон се повреди …

„Најк“ под притисок откако нивните патики го повредија Зион Вилијамсон! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top