Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Розберг не мисли на Ф1, туку на повеќе деца

Светскиот шампион од 2016 година, Нико Розберг во речиси секое интервју го дава истиот одговор на истото прашање - дали планира да се врати...

И Ферари го запалија моторот за 2018 (видео)

Формула 1 фанатиците едвај чекаат да престане долгата зима без брзина, почнувајќи со зимското тестирање на патеката „Каталуња“ покрај Барселона. Откако претходно Мерцедес го тестираа...

Пике Јуниор: Алонсо е шампион, не не знае да дели

Нелсон Пике Јуниор вели дека неговиот поранешен колега од Рено, Фернандо Алонсо останува меѓу најголемите ѕвезди во Формула 1, бидејќи него го води страста...

Ф1 ќе биде гламурозна и без моделите, вели шефот

Формула 1 нема да има модели на стартот на секоја трка, но останува спорт на „гламур и мистика“, вели шефот на спортот, Чејс Кери. Американецот...

Мекларен до Рено: Подобрo нестабилен, но брз мотор

Претседателот на Мекларен, Зек Браун вели дека неговиот тим влегува со голема самодоверба во новата сезона по добивањето на моторите на Рено и верува...

Синот на Монтоја во академијата на Ферари

Себастијан Монтоја, синот на поранешниот Формула 1 возач од Колумбија, Хуан Пабло е новиот член на возачката академија на Ферари. Италијанскиот тим реши дека 12-годишниот...

Верлајн ја напушта Ф1 и се враќа во ДТМ

Поранешниот шампион од ДТМ серијата, асот на Мерцедес, Паскал Верлајн се враќа во германската туринг серија оваа сезона, откако Заубер не му го продолжија...

Хамилтон „напумпан“ за одбраната на титулата

Луис Хамилтон е подготвен да тргне во лов на петта светска титула во Формула 1, на дваесетина дена пред стартот на зимското тестирање. Асот на...

Рикјардо треба да го победи Ферстапен и да не мисли на...

Даниел Рикјардо треба да има јасен фокус пред новата Формула 1 сезона и тоа е да го победи клупскиот колега, а не да се...

Мото ГП стартува електрична серија (видео)

Мото ГП промотерот, „Дорна спортс“ објави дека ќе организира нова класа во шампионатот, ФИМ МотоЕ Светски куп со мотоцикли на електричен погон. Енергетската компанија „Енел“...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО