Top Sport

Алфа Ромео го претставија болидот за 2021

Алфа Ромео на јавноста и го покажаа болидот со кој ќе се натпреваруваат во новата сезона, во Формула 1. Претходно своите болиди ги претставија Мекларен и Алфа Таури.

Новата сезона, ќе започне за нешто повеќе од еден месец, на 28.март во Бахреин.

Болидите на Алфа Роме и оваа сезона ќе ги возат Кими Раиконен и Антонио Џовинаци.

Сезоната 2020, во конкуренција на десет тимови, Алфа Ромео ја завршија на осмото место.

 

Watch The Quintessential Quintuplets Episode 2 at website https://gogoanime.be gogoanime 19

Dr. Stone Episode 24 at AnimePlanet anime planet no game no life

Scroll to Top