Top Sport

Андреа Довициозо е тешко повреден

Поранешниот Мото ГП возач, Андреа Довициозо доживеа тешка несреќа, се здобил со сериозни повреди, но е надвор од животна опсност.

Довициозо се поврдил во вторникот наутро на тренинг за мотокрос, објави агенцијата АНСА.

Како што пишува италијанската новинска агенција, Довициозо тренирал во Тоскана, а откако паднал на глава се здобил со тешки повреди.

Тој е пренесен во болница во Фиренца, а сега нема дополнителни официјални информации за неговата состојба и сериозноста на повредите.

Scroll to Top