Top Sport

Бањаја со рекорд на патеката до пол-позиција

Италијанецот Франческо Бањаја постави нов рекорд на патеката во квалификациите во Мото ГП за големата награда на Франција. Мотоциклистот на Дукати со време 1:30,450 минути покажа дека се наоѓа во одлична форма и е главен фаворит на утрешната трка.

dobivaj vesti na viber

На втората позиција ќе биде Џек Милер на Дукати, додека од третата позиција ќе тргне Алеш Еспаргаро на Априлија.

cách ăn tiền go88 go88 bản chuẩn go88 game bài đại gia

https://sunwin.gg/

Scroll to Top