Top Sport

Емотивно во Дортмунд: Фановите му се заблагодарија на Халанд

Норвешкиот ас Ерлинг Халанд денеска за последен пат го носи дресот на Борусија Дортмунд, а клубот и фановите му се заблагодарија на пригоден начин за неговата посветеност додека настапуваше за „милионерите“.

dobivaj vesti na viber

Тој доби пригоден подарок од раководството, но и громогласен аплауз пред почетокот на натпреварот со Херта на „Сигнал Идуна Парк“.

Scroll to Top