Top Sport

Шегата на Крос за статуата на Агуеро го урна интернетот

Манчестер Сити со статуа пред стадионот „Етихад“ му се заблагодари на најдобриот стрелец во историјата на клубот кој го постигна и голот за прва титула на Сити во ерата на Премиерлигата. Серхио Агуеро постигна 260 гола за Сити од 2011 до 2021 година, но најмногу се памети по голот против КПР во судиското продолжение.

Сепак, статуата се чини и дека нема многу заеднички црти со ликот на Серхио Агуеро.

Новинарот на „Би-Би-Си“ Сајмон Стоун објави фотографија од статуата на Твитер со статус: „Серхио е тука“.

Но, Тони Крос, фудбалерот на Реал Мадрид, го сподели тој твит и напиша „Дали си сигурен?“

Неговата шега му донесе над половина милион „лајкови“, а ако добро се погледне можеби статуата повеќе наликува на Крос.

 

online anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao The Rising of the Shield Hero Episode 23

anime streaming Attack on Titan (Dub)

watch anime dub Attack on Titan Season 3

AnimeDao Pokémon Journeys: The Series

stream anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

tải go88
Scroll to Top