Top Sport

Ферстепен под истрага, се соочува со казна

Лидерот во првенството на Формула 1, Макс Ферстепен, се соочува со потенцијална казна, во пресрет на трката за Големата награда на Катар. Дирекцијата на трката соопшти дека е покрената истрага против возачот на Ред Бул, поради инцидентот што се случил во самиот финиш од квалификациите.

Како што се наведува во соопштението, Ферстепен го игнорирал дуплото жолто знаме. Проблемот настана кога отпадна дел од гумата од болидот на Пјер Гасли, а тој со својот болид застана веднаш зад стартно-целната линија.

Ферстепен го игнорирал жолтото знаме и го заврши брзиот кругот.

Холанѓанецот утре во 11 часот ќе се појави пред стјуардите.

Траката за Големата награда на Катар ќе започне во 15 часот. Пол-позицијата ја освои Луис Хамилтов, веднаш до него на стартот ќе биде Ферстапен.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaktv How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 8

animes online AnimeFreak Josee, the Tiger and the Fish

anime freaks website Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Scroll to Top