Top Sport

Култард му се „пушташе“ на Макс Ферстапен!

Поранешниот Ф1 возач на Мекларен и Ред бул, Дејвид Култард е близок пријател на Ф1 шампионот Макс Ферстапен, но малкумина очекуваа дека Шкотланѓанецот ќе му се „пушти“ на лидерот во генерален пласман.

dobivaj vesti na viber

Во последното интервју за „Канал 4“, Култард, секако на шега, реши да му се доближи на Ферстапен, кој пак, ја прифати шегата и препорача да го направат истото во Монако.

Scroll to Top