Почетна Фудбал Страна 1023

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Играчите го убедиле Колман да остане селектор

Селекторот на Велс Крис Колман е подготвен да преговара со националниот Сојуз околу потпишувањето на новиот договор, објави „Скај Спорт“. Првично, Колмен сакаше да ја...

Чупо-Мотинг: Не гледам фудбал, го сакам Бенкси

Камерунскиот напаѓач на Стоук сити, Максим Чупо-Мотинг вели дека секој треба да има свој стил, но додава дека фудбалот не е најважната работа во...

Некогаш член на славниот Јувентус, денес осуден на затворска казна

Еден од најдобрите италијански напаѓали во последните две децении, Фабрицио Миколи го допре дното. Мајсторот на фудбалската игра, кој профи кариерата ја заврши во...

Мбапе, Габриел Жесус и Дембеле за наградата „Златно момче“

Последни тројца кандидати за наградата „Златно момче“ се Килијан Мбапе, Габриел Жесус и Усман Дембеле, потврди италијанскиот весник „Тутоспорт“. Мбапе беше една од ѕвездите на...

Јуве и Лестер најмногу заработиле во ЛШ

Фудбалскиот клуб Јувентус е на врвот на листата според заработувачката во изминатата сезона, во Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион, кој минатата сезона стигна до...

Кој вели Јунајтед нема таленти?

Младиот играч на Манчестер јунајтед, Скот Мектоминеј доби нов договор со англискиот гигант, со кој ќе остане на „Олд Трафорд“ најмалку до 2021 година,...

Јаховиќ со нови два гола за Гезтепе

Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ продолжува да е бесценет за тимот на Гезтепе, откако во 3:3 ремито против Аланијаспор постигна два гола за турскиот тим. Јаховиќ...

Занети: Сунинг ќе го направат Интер повторно голем

Легендата на Интер, Хавиер Занети вели дека верува дека „Сунинг групацијата“ имаат намера да го вратат италијанскиот тим во борба за големите трофеи. Аргентинецот сега...

Нема бунт во Челси, вели Антонио Конте

Менаџерот на Челси, Антонио Конте ги отфрли шпекулациите дека неговите играчи се постојано незадоволни поради неговите методи на тренинг. Дел од англиските медиуми шпекулираа дека...

Фабрегас: Не се мешам во каталонскиот референдум

Играчот од средниот ред на Челси, Цеск Фабрегас вели дека не сака да го искажува своето политичко мислење бидејќи верува дека фудбалерите честопати се...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО