Top Sport

Makfax

Марсело Гуедеш: Потешко е да го чуваш Мбапе отколку Меси

Дефанзивецот на француски Лион, Марсело Гуедеш направи споредба како е да се игра во дефанзива против ѕвездата која доаѓа, Килијан …

Марсело Гуедеш: Потешко е да го чуваш Мбапе отколку Меси Прочитај повеќе

Ѕола во болница, проблеми му прави камен во жолчката

Екс-италијански фудбалер кој сега работи како помошник тренер во Челси, Џанфранко Ѕола синоќа завршил во болница поради проблеми со камен …

Ѕола во болница, проблеми му прави камен во жолчката Прочитај повеќе

Миркуловски капитенски го врати Вецлар во живот во Бундес лигата

Македонскиот ракометен интернационалец, Филип Миркуловски синоќа имаше одличен меч за својот Вецлар во германската ракометна Бундес лига. Миркуловски капитенски го …

Миркуловски капитенски го врати Вецлар во живот во Бундес лигата Прочитај повеќе

Евролига: Барселона и ЦСКА лесно се справија со Басконија и Гран Канарија (видео)

Фаворитите во кошаркарската Евролига, екипите на Барселона и ЦСКА Москва синоќа немаа проблем да дојдат до нови победи на домашен …

Евролига: Барселона и ЦСКА лесно се справија со Басконија и Гран Канарија (видео) Прочитај повеќе

Фудбалска Европа му се смее на Кандрева, промаши празен гол од 1 метар (видео)

Иако милански Интер синоќа беа посебни проблеми се справи во реваншот со Рапид Виена и обезбеди осминафинале во Лига Европа, …

Фудбалска Европа му се смее на Кандрева, промаши празен гол од 1 метар (видео) Прочитај повеќе

Краснодар и Славија изненадувања на вечерта, на Интер и Челси им лежи ЛЕ (видео)

Вечерва се комплетираше листата на патници во осминафиналето од Лигата на Европа. Изненадувањата на вечерта ги направија тимовите на Карснодар …

Краснодар и Славија изненадувања на вечерта, на Интер и Челси им лежи ЛЕ (видео) Прочитај повеќе

„Врела шлаканица“ за српските кошаркари во Естонија (видео)

Кошаркарите на Србија беа шокирани во Талин од Естонија во квалификациите за Светското првенство 2019 година. Доживеаја изненадувачки пораз со …

„Врела шлаканица“ за српските кошаркари во Естонија (видео) Прочитај повеќе

Поради административна грешка на Кардиф, семејството на Сала остана без 700.000 евра

Семејството на трагично загинатиот аргентински фудбалер, Емилијано Сала ќе остане без 700.000 евра обесштетување поради административна грешка на фудбалскиот клуб …

Поради административна грешка на Кардиф, семејството на Сала остана без 700.000 евра Прочитај повеќе

ЛЕ: Сите домаќини обезбедија осминафинале, Адеми единствен од Македонците (видео)

Аријан Адеми со Динамо Загреб е единствениот македонски фудбалер што успеа да се пласира во осминафиналето од Лигата на Европа. …

ЛЕ: Сите домаќини обезбедија осминафинале, Адеми единствен од Македонците (видео) Прочитај повеќе

ИХФ избира нај-играч за 2018 година, Хансен или Сагосен, Лејно или Неагу?

Светската ракометна федерација избира нај-играч за 2018 година, во машка и женска конкуренција. Кај мажите најдобриот играч ќе биде избран …

ИХФ избира нај-играч за 2018 година, Хансен или Сагосен, Лејно или Неагу? Прочитај повеќе

Scroll to Top