Почетна Микс Страна 3

Микс

Информации од тенисот, боксот, снукерот, атлетиката, велосипедизмот и сите други интересни случки во „малите“ спортови.

УФЦ: Бенитез со спектакуларен нокаут за 39 секунди (видео)

Мексиканскиот УФЦ-воин, Габриел Бенитез лесно го комплетираше мечот против Перуанецот Хумберто Банденај на УФЦ Фајт најт 129 шоуто во Чиле со спектакуларен „слем“ нокаут...

Зверев ќе ја брани титулата во Рим

Германецот Александар Зверев ќе ја брани титулата на мастерсот во Рим, откако во полу-финалето го победи Марин Чилиќ со 7:6, 7:5. Мечот што траеше два...

Фестивал на брејкови, Халеп избори финале во Рим

Симона Халеп ќе и се спротивстави на Елина Свитолина во финалето на мастерс турнирот во Рим. Романката, во драматичното полу-финале ја победи Марија Шарапова...

Ѓоковиќ добар, Надал во финалето во Рим

Рафаел Надал преку Новак Ѓоковиќ избори пласман во финалето на мастерс турнирот во Рим. Шпанецот по два часа игра победи со 7:6, 6:3 и...

Свитолина прва финалистка во Рим

Украинската тенисерка Елина Свитолина е првата финалситка на мастерс турнирто во Рим. Свитолина, во полу-финалето, ја победи Естонката Анет Контавеит со 2-0 (6-4, 6-3). The defending...

Илиоски светски вицепрвак во Маи Таи

Македонските репрезентативци со еден сребрен и еден бронзен медал го завршија учеството на Светското првенство во Маи Таи, што се одржа во Канкун, Мексико. Бобан...

Ѓоковиќ со „судни маки“ обезбеди 51. пресметка со Надал

Новак Ѓоковиќ се врати од сет негатива за со 2:6/6:1/6:3 да му го нанесе вториот пораз во две недели на Кеи Нишикори во четврт-финалето...

Хет-трик за Вивијани на 13-тата етапа на Џирото (видео)

Италијанецот Елија Вивијани не е подготвен да се откаже од титулата на поени на Џиро Д’Италија, откако триумфираше на 13. етапа од Ферара до...

Конор не се разочарува, си купи нов дом во Марбелја! (галерија)

Обвинението за напад во Њујорк очигледно не влијае многу на Конор Мекгрегор, откако ирската ММА ѕвезда реши да се почести со луксузна куќа во...

Новак првпат во четврт-финале оваа година

Поранешниот светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ го „запиша“ првото четврт-финале оваа година по 6:1/7:5 победа над Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас на Мастерсот во Рим. Ѓоковиќ...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...