Ракомет

Најнови вести од светот на ракометот. Македонските „владетели“ на европскиот ракомет, Лигата на шампионите, регионалните и европските случувања.

Вујовиќ: Вардар ќе ја одбрани титулата, а потоа ќе се начекаме

Словенечкиот селектор, легендарниот Веселин Вујовиќ смета дека неговиот поранешен клуб Вардар ќе ја одбрани титулата во Лигата на шампионите и покрај тоа што француската...

Вардаровите ракометари пристигнаа во Келн (Видео)

Ракометарите на Вардар пристигнаа во Келн, каде в сабота и недела, ќе се одигра завршниот турнир во Лигата на шампионите. Пристигнувањето на европскиот шампион...

Фуксе Берлин со трофејот од ЕХФ купот

Германскиот тим Фуксе Берлин е освојувач на ЕХФ купот, откако во финалето во Магдебург со 28:25 го совлада францускиот Сен Рафаел во меч во...

ЖРК Вардар доминантната ера ја заврши со трофеј од Купот (галерија)

ЖРК Вардар го одигра последниот меч во својот доминантен трофеј, за сезоната да ја заврши со титула од Купот на Македонија, освоена по шести...

Вардар ја одбрани титулата во Купот

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во Купот на Македонија. Завршниот турнир се играше во Битола, а Вардар во финалето го победи 30-26 (14-12)....

Сосема очекувано: Металург против Вардар за Куп трофејот

Металург го елиминираше и вториот битолски клуб во полуфиналето на Купот на Македонија, откако со 28:21 го совлада Еурофарм Работник за да обезбеди дуел...

Вардарци се поиграа со Пелистер за ново куп финале

Вардар со огромни 46:27 го совлада тимот на Пелистер во полуфиналето на Купот на Македонија и сега го чека подобриот од дуелот Металург-Еурофарм Работник...

Симовски го објави списокот за мечевите во Шведска и Србија

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список од 27 ракометарки за претстојните два квалификациски натпревари за ЕП 2018...

ЕХФ продолжи да го казнува Вујовиќ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) уште не „заврши“ со Веселин Вујовиќ. Словенечкиот селектор по сите настани на Европското првенство во Хрватска, сега доби казна од...

Титула број 12 за загревање за Фајнал фор за РК Вардар...

РК Вардар со 38:25 го совлада Пролет за и официјално да ја обезбеди 12-тата титула на шампион на Македонија на едно коло до крајот...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...