Top Sport

ЕУРО 2020 отворено со Бочели, Боно Вокс и огномет!

Нема веќе чекање, во Рим официјално стартуваше 15. Европско првенство во фудбал, со спектакуларен огномет, со маестро Андреа Бочели и со официјалната песна на ЕУРО 2020 во изведба на Боно Вокс и Еџ.

Бочели со легендарната „Nesun dorma“ (Никој нема да спие), ја електризираше атмосферата на славниот италијански стадион, пред Боно Вокс и Еџ да ја исполнат химната на првенството.

Сега 24 репрезентации, вклучувајќи ја и Македонија ќе сонуваат за финалето на „Вембли“ на 11 јули. Да потсетиме, Македонија во недела (18.00) го има своето деби против Австрија.

Website https://animeflix.nl: Watch Nozomi Witches animeflix Episode 3 animeflix detective conan

Website https://animeflv.uk: Watch Bakugan: Gundalian Invaders (Dub) animeflv Episode 39 english anime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Mai-Mai Miracle (Dub) animetv Episode Full freak anime tv

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/kissanime-510883

Community windy: https://community.windy.com/user/animeflixnl

Scroll to Top