Top Sport

Наместо „Англија шампион“, да напишам „победник во полуфинале“

„Англија е шампион на Европа“ пишува на тетоважата на младиот Луис Холден кој го врежа ова на својата нога веднаш штом Англија ја победи Данска во полуфиналето.

dobivaj vesti na viber

Англичаните беа убедени дека ов е нивна година, чекаа од 1966, па што „Гордиот Албион“ стигна до финалето, и тоа на домашен терен, се пееше познатата “It’s coming home”.

Сепак, пехарот отиде на Апенините.

И Луис Холден како и останатите фанови на Англија беа разочарани кога видоа како младите англиски ѕвезди ги промашуваат пеналите.

Англискиот фан за „Скај спорт“ вели дека многумина му велат да ја покрие тетоважата, но:

„Што да правам, веќе е направена. Ми рекоа да ја покријам, да ја тргнам, но нема. Може само да го променам датумот, со ЕУРО 2024. Или да пишува, `победник во полуфинале`. Многу навивачи од Италија ми пишуваа, но и мене ми е смешно“.

hướng dẫn tải go88 acc go88 go88 giải trí đẳng cấp

https://sunwin.fan/

Scroll to Top