Top Sport

Јувентус ќе ги разгледа понудите за Киеза

Раководството на Јувентус летово ќе ги разгледа понудите за Федерико Киеза, но и колку да звучи парадоксално ќе се обиде да го продолжи неговиот договор кој му истекува во 2025 година.

Како што објави денеска „Тутоспорт“, Киеза не е целосно задоволен од статусот во тимот, што покажа и неговата реакција, во саботата против Торино (0:0) кога беше заменет.

Според овој извор, клубот се уште не ги започнал преговорите околу новиот договор, односно двете ги разгледуваат сите опции.

Наводно за услугите на Киеза сериозно биле заинтересирани Ливерпул и Њукасл.

Црно-белите летово ќе мора да го продадат напаѓачот доколку тој одбие да потпише нов договор.

Scroll to Top