Top Sport

Абрамович одобрил – Челси ја започнува „операцијата Ерлинг Халанд“

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, дал дозвола, спортискиот секторот да ја започне „операцијата Ерлин Халанд“. Рускиот тајкун нема да штеди пари за да го донесе Норвежанецот, што значи дека во летниот преоден рок ќе се води голема борба за неговиот потпис.

Челси, Манчестер сити, Манчестер јунајтед, Реал Мадрид, Барселона, Јувентус се само дел од клубовите кои се поврзуваат со норвешкото чудо од напаѓач. Спротивно на ова, спортскиот директор на Борусија Дортмунд, Михаел Цорк, за германските медиуми изјавил дека Халанд во претстојниот преоден рок нема да го напушти клубот.

Пред една година „милионерите“, за Халанд платија 20 милиони евра. Медиумите шпекулираат дека тој во јуни 2022 година може да замине од клубот за 75 милиони евра.

Сепак Абрамович немал намера да чека уште една година и имал намера да потроши преку 100 милиони евра за да го обезбеди потписот на Халанд.

Watch The Day I Became a God Episode 11 (https://animeplanet.cc/m/yEZE/ep-11) at AnimePlanet anime planet hunter x hunter

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 5 (https://animeflix.nl/m/8gD/ep-5) at website https://animeflix.nl. See more animeflix ponyo

Scroll to Top