Top Sport

Агуеро како 15-годишник имал операција на срцето

Серхио Агуеро ќе остане во болница неколку дена за да му бидат извршени детални прегледи на срцето.

Аргентинецот, синоќа, го напушти теренот во 41.минута. Тој се пожали дека не може да дојде до здив.

Во текот на денот, Барселона, ја извести јавноста дека Агуеро има аритмија.

„Скај спорт“, објави дека Агуеро на 15-годишна возраст имал операција на срцето, а во 2017 година, во полувремето на пријателскиот меч Аргетнина-Нигерија, колабирал во соблекувалната.

На тој натпревар, Агуеро постигнал гол во првото полувреме, но на полувремето паднал во несвест и бил хоспитализиран. Тогаш беше објавено дека прегледите не покажале никакви сериозни проблеми.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch subbed anime Fairy Tail

sites to watch anime Bleach (Dub)

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 3

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AnimeHeaven My Hero Academia Episode 9

Scroll to Top