Top Sport

Агуеро не можеше да дише, загрижувачки сцени на „Ноу Камп“

Серхио Агуеро мораше да го напушти теренот по само 40 минути игра против Алавес на „Ноу Камп“, ставајќи крај на својот втор старт во Ла лига по трансферот во Барселона.

Аргентинецот, кој беше отсутен првите два месеци од сезоната поради повреда на ногата, дебитираше за клубот во средината на октомври против Валенсија. По еден дуел со играч на Алавес, популарниот Кун се пожали дека не може да дише, а по интервенцијата на медицинскиот тим, беше заменет со Филипе Кутињо.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime website Attack on Titan Season 3 Part 2

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch anime ANIMEFLIX Dragon Ball (Dub)

ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero (Dub)

free anime online ANIMEFLIX Fairy Tail (Dub)

Scroll to Top