Top Sport

Агуеро пак ги лути навивачите на Сити – омилена боја му е црвена!

Серхио Агуеро пак успеа да ги налути навивачите на Манчестер сити, откако на прашање која боја ја преферира сината или црвената, јасно кажа дека црвената му е омилена.

Аргентинецот 10 години го носеше синиот дрес на Сити, постигнувајќи 260 гола и освојувајќи пет титули со синиот тим од Манчестер, прекинувајќи ја доминацијата на црвните Манчестер јунајтед. Тој не доби понуда за продолжување на договорот од Сити и потпиша договор со Барселона.

Ова е втора „боцка“ на Агуеро кон Сити, откако по потписот со Барселона изјави дека тоа е „чекор напред“ во неговата кариера. Покрај тоа, тука беа коментарите на членовите на неговото семејство, кои сметаа дека Пеп Гвардиола го омаловажувал Агуеро последните години на „Етихад“.

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Di Gi Charat: Winter Garden Episode 2

https://aniwatch.pro aniwatch.me. Full Metal Panic! Episode 24

https://animeheaven.pro watch anime dub. Watch Pikachu, What's This Key? Episode Full

KissAnime Note: https://note.com/kissanimemx

Scroll to Top