Top Sport

Дортмунд ја одбија понудата на Јунајтед за Санчо

Борусија Дортмунд ја одбиле понудата од 67 милиони фунти за Џејдон Санчо од Манчестер јунајтед, останувајќи на својот став дека треба да се платат 77.5 милиони фунти, плус 4.25 милиони фунти бонус, јавува „Би-би-си спорт“.

Денеска повеќе медиуми јавија дека Јунајтед ги договориле личните услови со 21-годишниот Англичанец, но Дортмунд сметаат дека сумата која ја понудиле е прениска, а покрај тоа „ѓаволите“ сакале да плаќаат на пет годишни рати.

На „Олд Трафорд“ уште размислуваат дали да дадат повисока понуда во обид да избегнат реприза од минатото лето, кога неуспешно се обидоа да го купат Санчо, бидејќи Борусија останаа на сумата од 120 милиони евра.

Манчестер јунајтед се договориле со Санчо – Борусија бара 95 милиони евра

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Grisaia no Meikyuu: Caprice no Mayu 0 - Takizono Basketball Club no Nama Cream Party! Episode Full

https://wcostream.cc free anime. Buddy Complex Episode 13

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Tonpei and Sarukichi Episode Full

KissAnime Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14673222

Scroll to Top