Top Sport

Ајнтрахт продаде 50.000 влезници за јавно гледање на финалето на Лига Европа

Ајнтрахт Франкфурт ги продаде сите 50.000 влезници за нивниот стадион „Дојче банк парк“, каде што на 18 мај ќе се гледа во живо финалето на Лига Европа, каде што „орлите“ играат против Глазгов Ренџерс на „Рамон Санчез Писхуан“ во Севилја, Шпанија.

За разлика од славниот меч на „Ноу Камп“, кога илјадници навивачи на Ајнтрахт беа погласни од домашните навивачи за бундеслигашот да ја елиминира Барселона, за финалето во Севилја двата клуба добија по само 10.000 влезници

Навивачите на Ајнтрахт ќе имаат шанса на својот стаион да го следат мечот на огромен ЛЕД екран од 400 квадратни метри, а забавата ќе почне три часа пред почетокот на натпреварот. Цената на билетот беше 10 евра.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Attack on Titan Season 2 Episode 9

ani watch me DARLING in the FRANXX (Dub)

stream anime online Dragon Ball Z (Dub)

aniwatch The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

anime websites AniWatch JUJUTSU KAISEN

tải go88
Scroll to Top