Top Sport

Аксел Витсел потврди дека заминува од Борусија Дортмунд

Белгискиот репрезентативец Аксел Витсел потврди дека ќе се раздели со Борусија Дортмунд на крајот од сезоната. Витсел беше стартер во поразот на Борусија Дортмунд со 3:4 од Бохум во 32. коло од Бундеслигата.

„Примивме премногу голови оваа сезона, како и претходната. Ова е нешто што треба да го подобриме следната година, Реков – ние, но всушност нема да бидам тука следната сезона“, изјави Белгиецот.

Борусија Дортмунд е второпласирана во поредокот во Бундеслигата со 63 бода, 12 помалку од лидерот Баерн Минхен, кој веќе ја обезбеди шампионската титула.

Scroll to Top