Top Sport

Алегри сакал да плаќа помала алиментација бидејќи бил „невработен“!

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е на „мета“ на италијанските медиуми, откако се наоѓа во грда легална битка со својата поранешна девојка, обидувајќи се да ја намали алиментацијата која ја плаќа бидејќи бил „невработен“.

dobivaj vesti na viber

Алегри со својата поранешна партнерка, Клаудија Уги има 11-годишен син и според „Ла газета дело спорт“, во јануари 2021 се обидел да ја намали алиментацијата од 10.000 евра месечно на 5.000 евра месечно биејќи се сменила неговата финансиска состојба. Алегри беше отпуштен од Јувентус во мај 2019 година, иако клубот му плаќаше плата уште цела една сезона, по што во јули 2021 година се врати на клупата на клубот од Торино.

Неговото барање за намалување на алиментацијата било отфрлено, но сега преку своите адвокати ја обвинув Уги дека ги користела парите кои ги добивала за лична корист, односно дека плаќала студии за дете кое го имала од претхдна врска.

Ова не е првпат љубовниот живот на Алегри да биде погодна тема за италијанските таблоиди, откако една девојка остави пред олтарот, а минатото лето ТВ-презентерката Амбра Анџиолини го обвини дека без причина ја прекинал нивната врска. Алегри има уште една ќерка, Валентина, од бракот со поранешниот модел на „Плејбој“, Глорија Патрици.

https://tai.go88.is/

tại sunwin pc cách tải game sunwin sunwin hotline

Scroll to Top