Top Sport

Алегри се правда за реакцијата: И јас сум само човек

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри објаснува дека и тој е „само човек“, бранејќи го своето однесување и лутата реакција по 1:1 ремито со Милан во неделата.

Алегри беше фатен на камери како си заминува од теренот пцуејќи ги своите играчи незадоволен со однесувањето и залагањето на теренот. По ова, тој и на прес-конференцијата по мечот им порача на младите фудбалери дека не знаат што значи да се носи дресот на Јувентус.

Сега, кога ситуацијата се смири, и пред мечот со Специја во среда, Алегри ја објасни реакцијата.

„Да се зборува за минатото нема смисла. Поминаа седум години, и две од последиот пат кога бев Јувентус. Ова е поинаков тим од тој што ги имав. Јас сум само човек и понекогаш губам нерви. Тимот бидејќи игра заедно две години без прекин, тие кои ќе влезат од клупата мора да се одлчувачки. Сакам почит од тие кои ќе стартуваат и тие кои ќе бидат на клупата. Респект и одговорност“, вели Алегри, откако Јувентус првпат по 60 години нема победа во првите четири кола од Серија А.

Според италијанските медиуми пак, главниот проблем на Алегри е лошата комуникација со играчите, кои едноставно или не ги разбираат, или не ги следат неговите инструкции.

Се „тресе“ во Торино – Алегри: И тие сакаат да играат за Јувентус!

GoGoAnime: Hades Project Zeorymer (Dub) anime episode 4 online free at https://gogoanime.be re zero gogoanime

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Sexy and Stupid Water Polo Comedy!! (https://animefreak.ws/m/GOK) Episode 3

Website https://twistmoe.net: Watch Alien 9 twistmoe Episode 4 anime sites

Sites google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/gogoanimebe

Scroll to Top