Top Sport

Анчелоти: Тројцата најдобри во светот се играчи на Реал

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека играчите на неговиот клуб Винисиус Жуниор, Џуд Белингем и Родриго во моментов се најдобри во светот.

Кралскиот клуб во саботата ја совлада Џирона со 4-0 во натпреварот од 24. коло на шпанската Примера.

„Винисиус, Белингем и Родриго во моментов се тројцата најдобри играчи во светот. Потоа, тука се Тони Крос, Федерико Валверде, Едуардо Камавинга…“, изјави Анчелоти.

Претставниците на медиумите се интересираа дали Килијан Мбапе ова лето конечно ќе стане играч на Реал Мадрид, како што се шпекулира во изминатите недели..

„Вие зборувате за играчите на другите клубови, а јас ќе зборувам за моите, кои се најдобри во светот. Правам се за да го извлечам најдоброто од нив и се чини дека ми оди прилично добро во тоа. Моите играчи се клучот за се“, изјави Анчелоти.

Scroll to Top