Top Sport

Aнглија го победи Бразил и игра во светско финале!

Ријан Брустер постигна неверојатен хет-трик за да ја однесе англиската репрезентација до 17 години во финале на Светското првенство во Индија, со неверојатна 3:1 победа над Бразил.

Ова е втор последователен хет-трик за младиот играч на Ливерпул, за продолжување на неверојатната година за младите „лавови“. Брустер е првиот играч по Пеле кој постигнал хет-трик во полуфинале на било какво Светско првенство, и англиските медиуми се (нормално) во транс.

Во финалето, Англија ќе ги пречека или Шпанците или репрезентацијата на Мали, кои играат во второто полуфинале.

Scroll to Top