Top Sport

Ансу Фати мора да оди на нова операција

Фудбалерот на Барселона, Ансу Фати, ќе мора уште еднаш да го оперира коленото. Новинарот, Фернандо Посо, открил дека претходните три операции не го решиле проблемот што го има со менискусот.

Фати, се повреди на натпреварот со Бетис, на 7.ноември минатата година.

Посо, објави дека е можно менискустот да му биде отстранет, бидејќи обидите да биде излечен се покажале како неуспешни.

По новата операција Фати ќе паузира околу два месеци. Во клубот се надеваат дека тој ќе биде подготвен за почетокот на наредната сезона.

4Anime 4anime chromecast: Watch One Piece Episode 933 (https://4anime.biz/m/rOj/ep-933)

WCOStream wcostream dragon ball super: Watch My Hero Academia 5 Episode 4 (https://wcostream.cc/m/aBD1/ep-4)

Scroll to Top