Top Sport

Арсенал го планира трансферот на Унаи Нуњез

Менаџерот на Арсенал Микел Артета има задача во летниот преоден рок да го засили дефанзивниот ред. По завршувањето на сезоната Арсенал ќе го напуштат Шкодран Мустафи и Сократис Папастадопулос.

Решение за проблемите што ги има во дефанзивата Артета треба да ги реши Унаи Нињез.

Нуњез е фудбалер на Атлетик Билбао, а во досегашниот дел од сезоната има одиграно 18 натпревари.

Арсенал за Нуњез се подготвени да издвојат 30 милиони евра.

Scroll to Top