Top Sport

Роналдињо префрлен во домашен притвор

Некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо е префрлен во домашен притвор. Почетокот на судењето во Парагвај Роналдињо ќе го чека во хотелот Палмарога во Асунсион.

Роналдињо и неговиот брат Роберто Асис беа уапсени пред еден месец во Асуснсион откако во државата влегле со фалсификувани пасоши. Тие 32 дена минала во затворот во Асунсион.

Судот ја прифатил кауцијата од 1,3 милиони фунти.

Додека беше во затворот Роналдињо беше една од главните теми на спортските медиуми.

ANIMEFLIX animeflix my hero academia: Watch Spirit Chronicles Episode Preview (https://animeflix.nl/m/ZN3k/ep-1)

AnimeDao animedao tower of god: Fairy Tail (Dub) (https://animedao.nl/m/wp8k) Episode 175

Scroll to Top