Top Sport

Арсенал имаше 2:0 по пола час игра, на крај само реми со Ватфорд (видео)

Арсенал и трет меч во низа во Премиер лигата не успева да стигне до победа, откако тимот на Унаи Емери пропушти водство од 2:0 за да одигра само 2:2 на гостувањето кај Ватфорд.

А, мечот, почна толку добро за „топчиите“. Пјер-Емерик Обамејанг во 21. минута и во 32. минута постигна два гола за да најави лесна задача за гостите, меѓутоа, работите не се одвиваа така.

Прво Том Клеверли во 52. минута успеа да намали на 2:1, пред во 81. минута, замената Рикардо Переира со гол од белата точка да израмни на 2:2.

Ова реми само ќе го зголеми притисокот на Емери, откако доаѓа по неубедливото реми (2:2) со Тотенхем и поразот од Ливерпул (3:1) по победите на првите два меча од сезоната. За Ватфорд пак, ова е прв поен оваа сезона, која ја започнаа со три порази.

anime stream. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 21

My Hero Academia Season 2

DARLING in the FRANXX Episode 17

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 17

free anime AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

tải go88
Scroll to Top