Top Sport

Рубио МВП наградата ја одбележи со тага за неговата почината мајка (видео)

Рики Рубио ја предводеше Шпанија до втора светска титула во историјата по убедливата 95:70 победа над Аргентина, меч во кој постигна 20 поени и заслужено беше прогласен за МВП на финалето и на турнирот.

Сепак, тој на прес-конференцијата успеа да ги фати на „емоции“ сите, откако се потсети на својата мајка, која починала пред три години.

„Ја загубив мојата мајка пред три години. Таа беше зад мене секогаш и ме туркаше да го дадам мојот максимум. Знам дека нема никој што ме сакаше повеќе од неа на овој свет. Таа уште ме мотивира секој ден. Иако не е тука, го чувствувам тоа“, изјави Рубио.

Шпанија на врвот на светот! Не им дадоа да „дишат“ на Аргентинците

watch anime free. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Your Lie in April

free anime AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

aniwatcher Dragon Ball (Dub)

english anime AniWatch Redo of Healer

Bleach (Dub) Episode 362

Scroll to Top