Top Sport

Асистенцијата на Роналдињо за која уште „нема објаснување“

Кога ќе се спомене името на Роналдињо, фудбалските фанови секогаш помислуваат на фудбалска магија, а видеата со неговите голови, асистенции и потези уште се популарни кај многу фанови.

Но, некои работи едноставно „не можат да се објаснат“ – како асистенцијата до Хенрик Ларсон додека двајцата беа фудбалери на Барселона во меч со Селта. Бразилецот успева фантастично да ја скроти топката покрај аут-линијата, и потоа смирено „со очи“ да ја додаде до Ларсон, кој за жал го пронаоѓа само голманот.

Неверојатно!

Еве уште неколку магични моменти од човекот, кој според последните информации, конечно, очекува излегување од куќен притвор.

ТОП 5 начини да го уништиш противникот – Роналдињо Гаучо!

Scroll to Top