Top Sport

Астон Вила против Фулам за последното место во Премиер лигата (видео)

Астон Вила ќе се бори за брзо враќање во Премиер лигата, откако славниот клуб од Бирмингем одигра 0:0 во реваншот со Мидлзборо во полуфиналето од баражот за пласман во елитата.

Вила имапе 1:0 победа од првиот меч, така што ремито без голови беше доволно клубот кој е седумкратен англиски шампион и поранешен европски шампион да обезбеди дуел со Фулам на „Вембли“ за влез во Премиер лигата. Големото финале се игра на 26 мај.

Вулверхемптон и Кардиф директно влегоа по крајот на сезоната во Чемпионшип.

Scroll to Top