Top Sport

Аталанта и Интер без „муниција“ – „нераѕурите“ сега само два поени пред Милан

Аталанта и Интер, два од најефикасните италијански клубови оваа сезона, одиграа реми без голови во Бергамо, резултат кој најмногу му одговара на Милан, кој сега заостанува само два поени зад градскиот ривал во тесната битка за титулата во Италија и утре со победа над Специја ќе го преземе првото место.

Аталанта можеби имаше повеќе шанси, но не успеа да најде пат преку фантастичниот Хандановиќ, додека Един Џеко имаше два одлични удари за Интер.

Интер сега имаат 50 поени на врвот на табелата, два пред Милан и седум пред Наполи, додека Аталанта заостанува осум поени на четвртото место.

Standings provided by SofaScore LiveScore

 

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch SK8 the Infinity Episode 7

watch anime free Record of Ragnarok

AniWatch My Hero Academia Episode 8

AniWatch My Hero Academia Season 5

anime to watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

tải go88
Scroll to Top