Top Sport

Исланѓаните подобри и од Холандија, Полска без мака против Белорусија

Репрезентацијата на Исланд ја оствари својата втора победа во вториот меч на Европското првенство во ракомет во Унгарија и Словачка, победувајќи ги Холанѓаните со 29:28 за веќе да обезбедат пласман во втората рунда на натпреварувањето. Во втората рунда се и Полјаците, кои исто така стигнаа до втората победа, нанесувајќи им 29:20 пораз на Белорусите.

Исланд, кои во првото коло веќе ја победија Португалија, сега во последното коло ќе одат на домаќинот во групата, Унгарија, и со евентуална победа можат да ги елиминираат доколку Холандија ја победи Португалија во последното коло.

ЕП РАКОМЕТ 2022, УНГАРИЈА/СЛОВАЧКА

ГРУПА Б

Исланд – Холандија 29:28 (15:13)

ГРУПА Д

Белорусија – Полска 20:29 (11:14)

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime websites Mieruko-chan

anime website My Hero Academia Season 4

anime heaven au AnimeHeaven My Hero Academia Season 5

Bleach (Dub) Episode 362

watch anime dub Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

tải go88
Scroll to Top