Top Sport

Аталанта славеше на „Олимпико“, Мурињо доби црвен картон

Аталанта го освои „Олимпико“ совладувајќи ја Рома со 0:1. Тимот од Бергамо по ова се најде на првата позиција на табелата во Серија А со 17 бода, еден повеќе од Удинезе.

Стрелец на победоносниот гол за Аталанта беше дефанзивецот Џорџо Скалвини во 35.минута од дуелот.

Жозе Мурињо доби црвен картон во 57.минута откако реагираше несоодветно на една судиска одлука. Потоа сакаше и дополнително да се пресмета со арбитарот.

Scroll to Top