Top Sport

Азар: Не сум подготвен да играм на првиот натпревар

Еден Азар нема да игра за Белгија на првиот натпревар, на Европското првенство. Играчот на Реал Мадрид, зад себе има сезона исполнета со повреди, поради што пропушти две третини од натпреварите на „кралскиот клуб“.

„На последната проверка пред ЕП, против Хрватска одиграв десет минути, толку можев да играм. Пред една недела започнав да тренирам. Ќе се консултирам со лекарскиот тим, тие ќе решат дали ќе можам да играм на првиот натпревар. Селекторот ќе реши дали почнам, но јас не сум 100 отсто подготвен“, рекол Азар.

Фудбалерот на Реал е свесен дека белгијската јавност многу очекува од ова ЕП. Белгија се наоѓа во најтесниот круг на фаворити за висок пласман.

„Секогаш кога играме за репрезентацијата чувствуваме притисок. Поради она што го направивме во минатото, луѓето сега очекуваат да бидеме уште подобри. Знам дека на Мундијалот пред три години остваривме голем успех. Ќе се обидеме да бидеме подобри од тоа, имам потенцијал“.

Белгија во првото коло на ЕП ќе игра против Русија во Санкт Петербург.

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Watch Jigoku Youchien Episode 12

https://animefreak.ws animefreak boku no hero. Watch Towanoquon: The Ephemeral Petals Episode Full

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Outlaw Star (Dub) Episode 24

KissAnime Band: https://band.us/band/84366909

Scroll to Top