Top Sport

Азербејџанците дадоа смешен гол на Србија

Србија по првото полувреме има за „надополнување“ со аутсајдерот Азербејџан, откако примија смешен гол во финишот на првото полувреме.

Душан Влаховиќ од пенал ги донесе „орлите“ во водство, и пред крајот на полувремето, по една несфатлива грешка на целата одбрана на тимот на Драган Стојковиќ Пикси, и посебно на голманот Предраг Рајковиќ, кој дозволи Махмудов да израмни на 1:1.

Со овој резултат, и по 3:0 водството на Португалија над Луксембург, Србија го губи првото место во групата.

Scroll to Top