Top Sport

Унгарските фанови се тепаа со полицијата на „Вембли“

Првото полувреме од квалификацискиот меч помеѓу Англија и Унгарија на „Вембли“, покрај изненадувачкото водство на гостите и израмнувањето на „трите лава“ беше одбележано и со тепачка помеѓу унгарските навивачи и полицијата.

Полицијата во Лондон потврди дека ќе има зголемено присуство на трибините на „Вембли“, откако беше најавено присуство на помалку од 1.000 унгарски навивачи.

Сепак, ова доаѓа по мечот во Будимпешта кој беше одбележан со расистичко навивање на унгарските фанови и конфликтот со играчите на Англија.

Website https://animeflix.nl: Watch Senryu Girl animeflix Episode 12 death note animeflix

Website https://4anime.biz: Watch Yotoden: Chronicle of the Warlord Period 4anime Episode 3 watch anime free

KissAnime: Urahara anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime boku no hero academia

Wan Wan Serepu Soreyuke! Tetsunoshin (https://wcostream.cc/m/RWZw) Episode 31

AnimeKisa: For Whom The Alchemist Exists The Movie anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

Scroll to Top