Top Sport

Баерн го сака Серхи Роберто – се олеснува и буџетот за нов договор со Лео Меси

Шпанските медиуми лиферуваа вест дека играчот од средниот ред на Барселона, Серхи Роберто е мета на Баерн Минхен. Новиот стратег на Баварците, Јулијан Нагелсман смета дека Роберто би бил од колега корист во тимот, па затоа побарал од челниците на клубот да ја разгледаат можноста за негов ангажман.

И во Барса не се против оваа идеја, ама само ако се вклучува можност за откуп на договор по истек на едногодишна позајмица.

Договорот на Роберто со каталонскиот клуб е до јуни 2022 година, апа челниците на клубот од „Ноу Камп“ не сакаат играчот да го пуштат без отштета.

Свесни се дека мораат да го олабават буџетот на клубот за да обезбедат пари за нов договор со Лео меси, па во таа смисла, заминува на Сехи Роберто добро би дошло.

Клубот мора да ослободи околу 180 милиони евра во платниот буџет.

Додека сето тоа не го сторат нема да можат да ги регистрираат новите играчи – Мемфис Депај, Ерик Гарсија и Серхио Агуеро затоа што го надмашија лимитот за плати во Ла Лига за 40%.

Наводно, клубот е подготвен да се откаже од услугите на Клемон Ленгле, Сержињо Дест и Самуел Умтити.

Website https://animebee.to: Watch Grisaia: Phantom Trigger The Animation - Stargazer animebee Episode Full anime to watch

GoGoAnime: Space Fantasia 2001 Nights anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime1

Website https://animeflix.nl: Watch Gall Force: Earth Chapter (Dub) animeflix Episode 3 neon genesis evangelion animeflix

Clozette: https://www.clozette.co/u/animefreakws

Hashatit: https://www.hashatit.com/833642

Gogoanimelol xtgem: http://gogoanimelol.xtgem.com/

Scroll to Top