Top Sport

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја.

Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди.

Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата.

Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА лигата и МВП на Ол-стар натпреварот во НБА лигата.

Рики Рубио е прогласен за МВП на Светското кошаркарско првенство.

Ова е историски момент – па макар на прв поглед изгледа како главниот збор во светот да го имаат кошаркарите од Европа:

gogoanime1. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

free anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub) Episode 4

watch anime dub JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

anime stream Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88
Scroll to Top