Top Sport

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја.

Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди.

Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата.

Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА лигата и МВП на Ол-стар натпреварот во НБА лигата.

Рики Рубио е прогласен за МВП на Светското кошаркарско првенство.

Ова е историски момент – па макар на прв поглед изгледа како главниот збор во светот да го имаат кошаркарите од Европа:

AniWatch: Sekirei anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro animes online

KissAnime: Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime legend of korra

AnimeFLV: Outlanders (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch animes

Soundcloud: https://soundcloud.com/gogoanimelol

Mastodon: https://mastodon.top/@animefreakws

Castingcall: https://www.castingcall.club/m/animefreakws

Scroll to Top