Top Sport

Балканските клубови без сила – Партизан, ЦСКА и Клуж со домашни порази

Партизан, ЦСКА Софија и ЦФР Клуж не ја одбранија „честа“ на балканскиот фудбал во третото по ранг европско натпреварување, Конференциската лига на УЕФА, откако доживеаја домашни порази од посилни противници.

Партизан по двете победи на стартот на европското натпреварување, загубија дома од Гент со 0:1, ЦСКА Софија имаше домашен пораз од украинскиот Зорја Луханск со идентични 0:1, а и романскиот Клуж загуби дома од АЗ Алкмар.

КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА ЕВРОПА, 3.КОЛО

ГРУПА Б

Партизан – Гент 0:1

ГРУПА Ц

ЦСКА Софија – Зорја Луханск 0:1

ГРУПА Д

ЦФР Клуж – АЗ Алкмар 0:1

Јаблонец – Рандерс 3:1

ГРУПА Ф

Слован Братислава – Линколн 2:0

ГРУПА Х

Базел – Омонија 2:1

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

One Piece

AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

AnimeHeaven Death Note

AnimeHeaven Attack on Titan Episode 20

Scroll to Top