Top Sport

Дербито не разочара – Барса подобра од ПСЖ

Дербито на 5. коло од ЕХФ Лигата на шампиони не разочара, откако Барселона стигна до тешко извојувана домашна победа од 30:27 (13:13) над Пари Сен-Жермен на Раул Гонзалес.

Иако не беше совршен меч, гласната публика и одличната атмосфера ги предводеше актуелните шампиони до победа и покрај тоа што правеа многу грешки и имаа многу загубени топки. Сепак, кога беше најважно, Дика Мем беше во форма и ја запечати победата.

Барселона се израмнува на првото место во групата Б со Кјелце и Веспрем, додека ПСЖ остануваат четврти во групата.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia Season 4 Episode 19

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 6

4anime.biz SK8 the Infinity (Dub)

stream anime online My Hero Academia

watch subbed anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Scroll to Top