Top Sport

Балотели го покажа синот

Марио Балотели првпат го покажа својот нов син, кој има необично име – Лајон (или лав). Напаѓачот на францускиот тим Ница, ја дочека среќната вест откако неговата девојка Клелија се породи во Цирих.

Италијанскиот фудбалер последните две сезони настапува за малиот француски тим Ница откако во повеќето големи тимови беше непожелен, не поради отсуството на квалитет, туку најмногу поради неговата недисциплина и контроверзното однесување. Останува да се види дали татковството, конечно, ќе го смири Балотели.

Good night ❤️ #Father&Son

A post shared by Mario Balotelli???? (@mb459) on

Scroll to Top